Sport Vision është kompania më e madhe në Shqipëri që tregton me pakicë dhe shumicë produkte sportive të markave dhe kategorive të ndryshme. Ky rrjet i fuqishëm ofron një gamë të gjerë produktesh mundësuar nga një ekip shitjesh shumë profesional.

Dyqanet përmbajnë shumëllojshmëri markash duke i dhënë konsumatorëve mundësi të ndryshme zgjedhjesh në një dyqan të vetëm, duke përmbushur kështu nevojat e tyre.

Sport Vision ka liçencë dhe të drejtë ekskluzive distribucioni për markat: Nike, Champion, Umbro, Lotto, Ellesse, Lonsdale, Karrimor dhe te tjera.

Sport Vision është gjithashtu rrjeti më i madh në Ballkan me më shumë se 280 dyqane sportive dhe është partner i markave botërore si: adidas, Under Armour, Reebok, Helly Hansen, Colmar, Timberland.

Dyqanet Sport Vision njihen gjërësisht jo vetëm për shumëllojshmërinë e produkteve por edhe kategorive të ndryshme si: atlete, veshje sportive, pajisje dhe aksesore të ndryshëm. Çmimet janë konkuruese, dyqanet janë të orientuar sipas performancës të ndarë në kategori si: futboll, vrapim, stërvitje, sport në ekip, 'lifestyle' dhe produkte fëmijësh.