TRANSPORT FALAS

në të gjithë Shqipërinë

NA KONTAKTONI:

+35544511222

KENI NEVOJË PËR NDIHMË PËR TË BËRË POROSI?

   

Revista

11.
Jan
2021
Lajme
Edhe pse pushimet nuk kanë mbaruar akoma, është koha të digjni të gjitha kaloritë që "keni fituar" gjatë ditëve të mëparshme! Ne ju propozojmë një stërvitje 30-minutëshe HIIT për të gjithë trupin.
04.
Jan
2021
Lajme
A keni vendosur objektiva për 2021? Ju ftojmë të vazhdoni të kujdeseni për veten dhe të tjerët dhe të gjeni edhe më shumë kohë për sport dhe një mënyrë jetese të shëndetshme në Vitin e Ri.
02.
Dec
2020
Futboll
E gjithë bota e sportit u trishtua nga lajmi se një nga futbollistët më të mirët të të gjitha kohërave, argjentinasi Diego Armando Maradona, ka vdekur. Ky është një homazh për një njeri që aq thjesht mundi të bëjë gjithçka.
20.
Oct
2020
Lajme
Ne kemi lindur për të eksploruar, për të kapërcyer sfidat, për të zbuluar aventura të reja, për të pushtuar majat dhe për të ndryshuar kufijtëm si dhe për të nisur aventura të reja.
20.
Oct
2020
Vrapim
Gjetja e atleteve të duhura për vrapim nuk është e lehtë. Ofertat e markave të njohura janë të larmishme, performanca ndryshon nga modeli në model, dhe përveç kësaj, ka disa karakteristika të tjera të rëndësishme të cilave duhet t'u kushtoni vëmendje. Sidoqoftë, me këshillat tona, ky kërkim mund të jetë shumë i thjeshtë.
20.
Oct
2020
Lajme
Ne nuk ishim të përgatitur për një ardhje kaq të shpejtë të vjeshtës, veçanërisht kur flasim për temperaturat e ulëta, por kjo sigurisht nuk do të thotë se ata na gjetën të papërgatitur kur flasim për rrobat e vjeshtës.
13.
Oct
2020
Vrapim
Edhe pse zyrtarisht jemi në vjeshtë - kjo nuk do të thotë që ju duhet të hiqni dorë nga vrapimi - pavarësisht nëse jeni atlet apo një i apasionuar pas vrapit.
28.
Sep
2020
Stërvitje
Përtacisë i erdhi fundi – erdhi koha t’i kthehemi stërvitjes! Për t’ju motivuar ju, ne do marrim vëmendjen tuaj pë stërvitjet më të njohura në YouTube të influencerve tuaj të preferuar të fitnesit.
08.
Sep
2020
Lajme
Studentët me siguri prisnin me padurim fillimin e vitit të ri shkollor. Megjithëse rrethanat janë të ndryshme këtë herë, kështu edhe kthimi në shkollë do të jetë ndryshe nga vitet e kaluara.
25.
Jul
2020
Lajme
Përshëndetni diellin çdo mëngjes me këto 5 mënyra për të bërë streching, sipas një instruktori për Yoga.
16.
Jul
2020
Lajme
Si mund të ndërtoni rutinën më të mirë të mëngjesit? Zbatoni këto 5 këshilla dhe kini më shume motivim.
13.
Jul
2020
Lajme
Ushtrimet e TikTok janë hiti absolut këtë verë, dhe lajmi i mirë është se mund t'i bëni ato si në shtëpi ashtu edhe jashtë saj. Këtu janë disa sugjerime për ushtrime.
02.
Jul
2020
Lajme
Vitet 90 kanë “influencuar” garderobën tone, teksa dizanjet e adhuruara nga kjo dekadë dhe këtë verë po mbizotërojnë skenën e atleteve. Shikoni cilat atlete ne do t’i veshim me siguri.
29.
Jun
2020
Lajme
Ju prezantojmë të gjithë trendet e reja që “tërhoqën pas vetes” të gjithë fansat e fitnesit në të gjtihë botën. Lajmi i mire është që ju mund të stërviteni edhe në shtëpi.
18.
Jun
2020
Lajme
Vera e vitit 2020 sjell një gjallëri dhe trende plotësisht të rinj, pa të cilat ne nuk do të jemi në gjendje të imagjinojmë ndonjë lloj aktiviteti sportiv. Këto janë disa gjëra  që duhet t'i kushtoni vëmendje.
18.
Jun
2020
Lajme
Kush thotë që atletet nuk janë për verë? Duhet t’i keni patjetër për t’i veshur gjatë aktiviteteve, por në ngjyra të ndryshme.
02.
Jun
2020
Lajme
Çdo minutë numërohet ! Bashkohuni në sfiden  #HOMETEAMHERO
08.
May
2020
Lajme
Është shumë e rëndësishme, tani më shumë se kurrë, të vazhdoni të kujdeseni për sigurinë dhe shëndetin tuaj!
16.
Apr
2020
Stërvitje
Shkencëtarët e përfshirë në monitorimin e efekteve të aktivitetit fizik në shëndetin e njeriut tregojnë se nuk ka asnjë funksion biologjik dhe psikologjik të organizmit që nuk ndikohet pozitivisht nga aktiviteti i duhur fizik.
14.
Apr
2020
Stërvitje
Nëse jeni një nga ata që keni ushtruar rregullisht për një kohë të gjatë, ose keni përdorur kohën e lirë në shtëpi për të stërvitur intensivisht, atëherë e dini shumë mirë që është shumë e lehtë të humbasësh entuziazmin fillestar dhe motivimin për të ushtruar.
07.
Apr
2020
Stërvitje
A mendoni se si të shpenzoni siç duhet kohën dhe energjinë gjatë qëndrimit në shtëpi? Koha për prova familjare! Për disa, kjo është një tema e preferuar, ndërsa disa me shkathtësi e shmangin atë.
07.
Apr
2020
Stërvitje
Aangazhimet e përditshme ju kanë shpërqendruar nga trajnimi? Nuk jeni tifoz i turmave apo i stërvitjes në palestër?
23.
Mar
2020
Stërvitje
Këto ditë ne nuk kemi mundësi të shkojmë në palestër, po kjo nuk duhet të na ndalojë të bëjmë ushtrime në shtëpi. Sot po ju rekomandojmë këtë stërvitje që zgjat 10 minuta për të “zgjuar” trupin tuaj.
23.
Mar
2020
Stërvitje
Nëse doni të përmirësoni stërvitjen tuaj në shtëpi, sot ne do ju tregojmë cilat paisje sportive mund të bëhen pjesë e “palestrës” tuaj në shtëpi.
string(0) ""
string(0) ""