TRANSPORT FALAS

në të gjithë Shqipërinë

NA KONTAKTONI:

+35544511222

KENI NEVOJË PËR NDIHMË PËR TË BËRË POROSI?

   

Stërvitje
11.03.2021.

KEMI PROVUAR NIKE AIR ZOOM SUPERREP 2, ATLETE PËR USHTRIMET HIIT

HIIT (stërvitjet me intensitet të lartë) nuk ka qenë kurrë më popullore se kohët e fundit. Sekreti qëndron jo vetëm në intervalet, të cilat nuk zgjasin shumë dhe kërkojnë shpërthim të plotë, por edhe në faktin se kjo lloj stërvitje jep rezultate të mahnitshme në planin afatgjatë.

Duke parë kërkesën në rritje për këtë lloj stërvitje, që shpërtheu gjatë karantinës (ne besojmë se fqinjët tuaj janë mësuar tashmë me zhurmën që vjen nga banesa juaj), dizajnerët e markës Nike dolën me një model të ri atletesh për stërvitje, që ishin HIIT training - Air Zoom SuperRep 2. Ne patëm një mundësi për t'i provuar dhe këto janë përshtypjet tona.

PSE JANË NIKE AIR ZOOM SUPERREP 2, IDEALE PËR HIIT?

Versioni i dytë i atlete SuperRep, i cili është i disponueshëm vetëm në masa për meshkuj, u dallua në mesin e adhuruesve të fitnesit për shkak të performancës së përmirësuara, që mundësoj një përshtatje edhe më të mirë fal: një gjuhë plotësisht të përshtatshme në stilin burrito dhe një ballë më të gjerë.

Gjuha e përshatshme është aty për të mundësuar përputhjen e përsosur të këmbëve tuaja, gjë që rrit rehatinë, sepse praktikisht nuk i ndjeni atletet. Pjesa e përparme, më e gjerë lë hapësirë ​​mjaft të konsiderueshme për këmbën tuaj gjatë ndryshimeve të shpejta dhe të papritura gjatë lëvizjeve, të cilat janë gjithashtu karakteristike gjatë stërvitjeve HIIT.

Atlete Nike Air Zoom SuperRep 2 janë shembulli i një modeli të hollë të krijuar për të ndjekur trendet moderne në botën e palestrës dhe sportit. Prandaj, ato janë mbështetja më e rëndësishme për atletët në çdo lëvizje specifike. Kjo është arsyeja pse teknologjia origjinale SuperRep, e cila plotësohet me mjeshtëri nga njësitë Zoom Air në pjesën e përparme, është azhurnuar këtë herë për të lejuar kërcime të papenguara, lëvizje anësore dhe fleksibilitet gjatë secilës stërvitje, veçanërisht thyerjet burpee, "ushtrime vrasëse" që janë të preferuar nga të gjithë.

Komoditeti, qëndrueshmëria dhe fleksibiliteti nuk janë përfitimet e vetme që do të sjellë ky model. Mbështetja e plotë dhe qëndrueshmëria janë po aq të rëndësishme gjatë stërvitjeve me intensitet të lartë, veçanërisht për ushtrimet që kërkojnë kërcime të shpejta dhe të mprehta.

Njësia Ajrore e Zmadhimit masive mbron këmbët tuaja sa herë që i shtypni. Mundëson gjithashtu kthimin maksimal të energjisë, i cili garanton eksplozivitet të përsosur.

Tabani i ri i gjerë SuperRep, përforcimet anësore dhe pllaka që shtrihet në të gjithë gjatësinë e tabanit sigurojnë stabilitet të plotë me çdo ndryshim të drejtimit.

Fleksibiliteti gjatë kryerjes së ushtrimeve me mbështetje në dysheme garantohet nga prerje të thella në shputë, të vendosura pikërisht poshtë gishtërinjve. Për shkak të këtij detaji të vogël, por shumë të rëndësishëm, këto atlete do t'ju lejojnë ushtrime të tilla si plank, “burpee” ose ngjitje në zona malore pa ndërprerje.

Edhe pse adhuruesit e estetikës së reduktuar mund të refuzojnë modelin e rëndë në shikim të parë, veçanërisht sepse po flasim për një atlete për burra, nuk kemi dyshim se ata do të befasohen nga estetika e saj futuriste dhe fakti që duket shumë më mirë në realitet sesa në foto.

Nike Air Zoom SuperRep 2 mund ta gjeni në dyqanet tona ose t'i porosisni ato online.

Skuadra Sport Vision

Lini një koment

Për momentin nuk ka komente

Artikuj të ngjashëm

14.
Apr.
2021.
Lajme
"Të jesh i shëndetshëm është gjëja më e rëndësishme" është fjalia që po dëgjojmë...
09.
Apr.
2021.
Lajme
Asnjëherë nuk ka mjaftueshëm frymëzim, veçanërisht kur bëhet fjalë për kombinimet pranverore të stilit t&eum...
09.
Apr.
2021.
Vrapim
Atletet e reja adidas SOLARBOOST 3 dhe SUPERNOVA  kanë mbërritur! Ne i kemi provuar ato dhe po ndajmë përshtypjet tona me ju.
25.
Mar.
2021.
Stërvitje
Me ardhjen e pranverës, dëshira jonë për aktivitet fizik zgjohet. Bëhuni gati për të vazhduar me këshillat tona.
25.
Mar.
2021.
Vrapim
Kush mund të vrapojë në një shteg? Përgjigja është e thjeshtë dhe e qartë - të gjithë! Kjo është...
22.
Mar.
2021.
Lajme
Oferta më e re e markave të njohura, solli tendenca që do të shënojnë modën në muajt e ardhshëm. Ne ju paraqesim pa...
05.
Mar.
2021.
Lajme
Dita Ndërkombëtare e Femrave po afron dhe me këtë rast ju sugjerojmë dhuratat origjinale të 8 Marsit që mund t’i gjeni ...
01.
Mar.
2021.
Stërvitje
Forconi pjesën e sipërme të trupit - krahëve, shpatullave dhe shpinën - me këto ushtrime.
10.
Feb.
2021.
Lajme
Është koha të tregojmë tendencat që do të shënojnë sezonin e pranverës së këtij viti.
01.
Feb.
2021.
Lajme
Mbrëmjet që ju kaloni në shtëpi, përveç se mund t’i kaloni duke u stërvitur, ju gjithashtu mund të shijoni dokum...